tvskierniewice
Startuje kolejna edycja bezpłatnej szkoły rodzenia

Startuje kolejna edycja bezpłatnej szkoły rodzenia

12 sierpnia w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach startuje darmowy kurs szkoły rodzenia. Zajęcia potrwają sześć tygodni i będą bezpłatne.

Zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu i potrwają do półtorej godziny. Cały kurs zakończy się po sześciu tygodniach i będzie prowadzony w trzech równoległych, dziesięcioosobowych grupach. Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 7-15 pod numerami telefonu: 691 667 139 lub 517 023 555.

Warto wspomnieć, że zajęcia będą prowadzone przez doświadczone położne na co dzień pracujące w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach: Jolantę Nakończa oraz Grażynę Łopatkę. Rodzice oczekujący narodzin dziecka, w trakcie zajęć praktycznych i teoretycznych, przygotują się na nowe wyzwania jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. W przyjaznej atmosferze dowiedzą się Państwo m.in. o tym jak przebiega ciąża, jak przygotować się do porodu, a także jak nawiązać więź matki i ojca z dzieckiem. Każdą Mamę nauczymy wiary we własne możliwości, a każdego Tatę zachęcimy do aktywnego wspierania w czasie porodu.

Zapoznamy Państwa z koncepcją porodu aktywnego. Uczestnictwo w zajęciach naszej Szkoły Rodzenia jest gwarancją emocjonalnego przygotowania do porodu, a tym samym komfortu narodzin Waszego dziecka. Program naszych zajęć obejmuje również temat dotyczący pielęgnacji i żywienia noworodka – wyzwania jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. Pierwsze spotkanie już w najbliższy poniedziałek (12.08) o godz. 19:00 w świetlicy szpitalnej.

Ramowy plan kursu Szkoły Rodzenia

Moduł położniczy:
Model Równowartościowego (komplementarnego) „Dwurodzicielstwa”- uzupełnianie się dwojga rodziców w pełnieniu ról opiekuńczych i w nawiązywaniu więzi z dzieckiem.

Fizjologia ciąży:
1. Przygotowanie do porodu – rola partnera    
2. Zwiastuny porodu    
3. Fazy porodu    
4. Poród droga c. cesarskiego    
5. Sposoby radzenia z bólem porodowym    
6. Połóg    
7. Karmienie piersią    
8. Dieta w połogu i okresie karmienia piersią    
9. Spotkanie z lekarzem Położnikiem
•    ćwiczenia ogólnorozwojowe, oddechowe i relaksacyjne
•    projekcje filmów dotyczących porodu
•    aspekty prawne dotyczące macierzyństwa

Moduł opieka nad noworodkiem:
1. Pielęgnacja noworodka    
2. Instruktaż -kąpiel noworodka    
3. Spotkanie z neonatologiem/pediatrą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *