tvskierniewice
Skierniewickie Obchody święta Wojska Polskiego

Skierniewickie Obchody święta Wojska Polskiego

15 sierpnia w Skierniewicach odbędą się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego. W tym roku tradycyjna formuła zostanie poszerzona o rekonstrukcję wydarzeń z września 1939 roku oraz piknik słowiański.
Jak co roku Święto Wojska Polskiego rozpocznie uroczysta msza święta w parafii garnizonowej, podczas której pomodlimy się w intencji Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Następnie oficjalne delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem niepodległości na placu Jana Pawła II.
Podczas uroczystości nie zabraknie także dorocznego pikniku żołnierskiego z wojskową grochówką. Będzie można wziąć udział w tematycznych warsztatach, zakupić naturalne wyroby, sprawdzić wyposażenie wojska, zapoznać się z bronią czy obejrzeć zawsze ciekawe prezentacje służb mundurowych.
Zaraz po zakończeniu pikniku, przeniesiemy się na ul. Batorego, do Muzeum Historycznego Skierniewic, gdzie czeka żywa lekcja historii. Od godz. 15:00 w ogrodach muzealnych odbędą się specjalne pokazy i wprowadzenie do rekonstrukcji historycznej. Następnie na własne oczy będziemy mogli obejrzeć, zawsze efektowną rekonstrukcję historyczną, przybliżająca tragiczne wydarzenia z września 1939 roku. Ostatnim punktem będzie piknik grup rekonstrukcyjnych i piknik słowiański. Tegoroczne obchody zapowiadają się zatem bardzo atrakcyjnie.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

11:00 – 12:00 – Uroczysta Msza Święta w kościele garnizonowym
12:00 – 12:30 – Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości
12:30 – 15:00 – Piknik Żołnierski Plac Jana Pawła II
15:00 – 16:00 – Pokazy i wprowadzenie do rekonstrukcji w ogrodach Muzeum
16:00 – 17:00 – Rekonstrukcja historyczna (miejsce obserwacji – ogród Muzeum)
17:00 – 18:00 – Piknik grup rekonstrukcyjnych i piknik słowiański w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *