tvskierniewice
Tak wygląda teraz Suntago – ZOBACZ FILM

Tak wygląda teraz Suntago – ZOBACZ FILM

W Suntago Wodny Świat, którego sponsorami są Samsung i Pepsi, kończy się etap prac konstrukcyjnych. Park wodny będzie częścią powstającego we Wręczy k. Mszczonowa Park of Poland. Przed otwarciem, zaplanowanym na IV kw. 2019 r.,do sfinalizowania pozostają jeszcze prace wykończeniowe i instalacyjne. To największy zadaszony park wodny w Europie.

Do budowy parku Suntago Wodny Świat zużyto dotychczas:

 • 42 927 m3betonu, czyli ponad trzykrotnie więcej niż przy budowie katowickiego Spodka;
 • 5 655 884 kg stali, co można porównać z masą 13 Międzynarodowych Stacji Kosmicznych
 • 10 500 m2szyb, a to tyle, ile zajmuje 20 boisk do koszykówki.

Obiekt zaoferuje: 18 basenów o łącznej powierzchni 3500 m2, 32 zjeżdżalnie, 10 saun, maszynę Surf-Air, która umożliwia surfowanie pod dachem, 740 plam przywiezionych z egzotycznych zakątków świata, a także baryi restauracje z różnorodną ofertą.

To, co jest ważniejsze od liczb, to atmosfera, którą chcemy to miejsce wypełnić. W centralnej Polsce, w pobliżu Warszawy i Łodzi, a także z łatwym dojazdem z innych części kraju i naszego regionu Europy, tworzymy tropikalny raj. Goście będą mogli się bawić lub relaksować w cieniu palm.Naszym celem jest zadbanie o to, żeby towarzyszyła im najlepsza obsługa oraz poczucie, że są na magicznych, egzotycznych wakacjach– mówiIdan Greidinger, Prezes Park of Poland.

Dalsza budowa parku Suntago Wodny Świat będzie obejmować sfinalizowanieprace wykończeniowych i instalacyjnych. Otwarcie planowane jest na IV kwartał 2019 roku.

– Ponad 1000 pracowników budowy każdego dnia wkłada ogromny wysiłek w to, bynajwiększy zadaszony park wodny otworzył się dla gości pod koniec roku. Wiemy, jak bardzo wyczekiwany jest to obiekt, dlatego zakończenie prac konstrukcyjnych to dla nas bardzo ważny moment.Ostateczny termin otwarcia to nie tylko zakończenie prac instalacyjno-wykończeniowych, to również zgody i odbiory.Wierzymy w to, że wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem – mówi Peter Dudolenski, Doradca Zarządu.

Park of Poland i Suntago Wodny Świat będą miejscem zarówno dla gości, którzy przyjadą na kilka, jak i dla wielbicielitropikalnego klimatu, którzy chcą się cieszyć wakacyjną atmosferą dłużej. Dla tej grupy przeznaczona będzie wygodnabaza noclegowaPark of Poland. Już w dniu otwarcia Suntago Wodny Świat, do dyspozycji gości będzie Suntago Village, czyli 92 w pełni wyposażonych, nowoczesnych bungalowów ze strefą zabaw dla dzieci, strefą przeznaczona do wspólnego grillowania, centralnym budynkiem z recepcją oraz mini-sklepem.

Zbliżające się wielkimi krokami otwarcie największego zadaszonego parku wodnego w gminie Mszczonów cieszy mnie podwójnie,ponieważ w tak potężnej inwestycji widzę wiele możliwości dla Wręczy, Mszczonowa i okolic – od nowych miejsc pracy, na które już trwa rekrutacja, przez nowe perspektywy dla biznesu obsługującego ruch turystyczny, po popularność jaką region zdobywa dzięki temu projektowi. Ale cieszę się również jako mieszkaniec i członek lokalnej społeczności. Już wkrótce każdy z nas będzie mógł czuć dumę, że w jego rodzinnych stronach powstała atrakcja turystyczna o skali europejskiej, a może nawet światowej – mówi Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa.

Kolejnym etapem Park of Poland będą dwa hotele, połączone tunelem z Suntago Wodny Świat. Pierwszy hotel resortowy powstanie wraz ze strefą konferencyjną liczącą 3600 m2. Na parterze znajdować się będzie sala balowa o powierzchni 1150 m2. Drugi, ekskluzywny hotel resortowy z unikatowym konceptem gastronomicznym na najwyższym piętrze, ma ściągnąć gości ceniących luksus i światowy poziom obsługi.  Podczas projektowania i budowy bazy noclegowej Park of Poland, inwestorowi doradza firma Hotel Professionals Management Group, która odpowiada również za operacyjne przygotowanie do otwarcia zarówno hoteli,jak i SuntagoVillage, atakże będzie zarządzała obiektami po ich otwarciu.

Wybrane atrakcje parku Suntago Wodny Świat:

 • 32 zjeżdżalnie wodne o łącznej długości 3,2 km
 • Basen z falami– 845 m2
 • Basen relaxz tzw. dziką rzeką – 800 m2
 • Basen „Rzeka przygód” – 427 m2
 • Wodny plac zabaw o powierzchni 600 m2
 • Maszyna Surf-Air, która umożliwia surfowanie pod dachem
 • Zewnętrzny wodny plac zabaw z ciepłą wodą
 • 3baseny solankowe Dead Sea
 • 5 basenówwitalnych, wypełnionych wodą z minerałami
 • 10 saun o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza

1 Comment

 • admin , 30 sierpnia 2019 @ 15:30

  Fajny film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *